Kimdir bu Orkun Karaburun ?


Herşey henüz ilkokul 4.üncü sınıfa giderken bir gece babamın eve elinde bir Commodore 64 ile girmesiyle başladı. Her ne kadar oyun amaçlı bir cihaz olsada kısa zamanda babam ile birlikte GW Basic dilinde birkaç program yazmaya başlamıştım. Emektar Commodore 64, ilkokulu bitirdiğimde yine babamın hediyesi olan 8086 PC ile rafa kaldırılmıştı ama bilgisayar dünyası ile olan yolculuğum daha yeni başlıyordu.

Yıllar 1997'yi gösterdiğinde internet ile tanıştım. Tüm arkadaşlarım MIRC ile oda kurma, OP olma gibi işler ile uğraşırken ben sürekli bu web sitesi denen mevzunun nasıl bir şey olduğunu, altyapısın nasıl çalıştığını merak ediyor ve çözmeye uğraşıyordum. Başlarda eğlence amaçlı, kişisel websiteleri kodlamam ile başlamama rağmen 1999 yılı itibarı ile ilk ticari website tasarımımı yaparak profesyonel olarak web tasarımcılığa adımımı attım.

Freelancer olarak başlayan ve devam eden iş tecrübelerim, ucundan kıyısından grafik tasarımla uğraşmaya başlamam ile ivme kazandı.  2000'lerin başında hobi olarak küçük Handycam'ler ile çektiğim videolar, çok geçmeden yerini küçük bir arkadaş grubu ile kısa filmler çekmeye ve görsel efektler yapmaya bıraktı.

Kişisel projeler olarak başlayan video ve film çekimi işleri, gelişen teknoloji ve olanaklar sayesinde yavaş yavaş profesyonel işlere dönüşmeye başlamıştı. Küçük tanıtım filmleri, müzik klipleri ve reklam filmleri derken video sektöründe de hatırı sayılır tecrübeler kazandım. Yine çocuk yaşılarda hobi olarak ilgilendiğim 3D modelleme ve animasyon işleri yavaş yavaş gündeme gelmeye başladığında, yerinde bir karar doğrultusunda 15 yıllık kankam ile ortak olarak Digitalium Studio isimli bir mimari görselleştirme ve animasyon şirketi kurduk. Digitalium Studio benim için müthiş bir sektör tecrübesi ve iş çevresi olduşturdu ve oluşturmaya da devam ediyor.

2011 yılında hayatımın aşkını bulmam, aslında yukarıda bahsettiğim tüm tecrübelerden daha büyük bir motivasyon olmuştu. Her geçen gün, dahil olduğum her proje ve karşıma çıkan her yeni olanak artık daha da anlamlı, daha da heyecanlıydı.

2012'nin sonlarına doğru Düş Sanat isimli kollektif bir reklam ajansının kurucu ortaklarından birisi oldum. Halen daha Düş Sanat bünyesinde tüm geçmiş sektör tecrübelerimi kullanarak birbirinden güzel ve eğlenceli projelerde çalışmaya devam ediyorum.

Son olarak 2015'in ilk aylarında, 3D / 2D animasyon, video prodüksiyon ve mobil yazılım konularında hizmet veren 3D3Tech adlı firmanın kurucu ortaklarından birisi olarak yeni sektörlere yelken açmaya devam ediyorum. Bunlara ek olarak, yine bir süredir küçük ama etkili bir sanat grubu olan Musical Tailor bünyesinde çok çeşitli projelere dahil olmaya çalışıyorum.

Ben tasarım yapmayı çok seviyorum... Umarım sizinle de bir gün bir yerde yollarımız kesişir ve siz de benim bu küçük hikayeme dahil olursunuz.

Sevgiyle kalın...

signature
18

Yıllık Sektör Tecrübesi

136

Tamamlanmış Proje

96

Memnun Müşteri

7

24 Hizmet

Hizmet verdiğim Konular

Web Tasarım, Grafik Tasarım, 3D Modelleme, 3D Animasyon, 2D Animasyon, Mimari Görselleştirme, Mimari Animasyon, Ürün Görselleştirme, Video Prodüksiyon, Reklam Filmi, Tanıtım Filmi, Hava Çekimi (Helikopter), Metin Yazarlığı, Marka Danışmanlığı, SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve tüm bu konular ile ilgili olarak danışmanlık hizmetleri...


Tecrübelerim

3D3Tech (2015'de kuruldu)

Kurucu Ortaklarından olduğum 3D3Tech Prodüksiyon ve Animasyon Stüdyosunda halen, Yönetmen, Görsel Efekt, Kurgu ve Montaj konularında çalışmalar yapmaktayım.

Musical Tailor (2014'den bugüne)

Video ve Fotoğraf konusunda Sanatsal çalışmalar yapan bir sanat grubu olan Musical Tailor grubunda Yönetmen, Görsel Efekt, Kurgu ve Montaj konularında çalışmalar yapmaktayım.

Düş Sanat (2012'den bugüne)

Kurucu Ortaklarından olduğum Düş Sanat Reklam Ajansında halen, 3D Tasarım, Web Tasarım ve Video Prodüksiyon konularında çalışmalar yapmaktayım.

Digitalium Studio (2007'den bugüne)

Kurucu Ortaklarından olduğum Digitalium Studio'da, halen 3D Mimari Görselleştirme ve Animasyon konularında çalışmalar yapmaktayım.

Protein Tanıtım (2004'den 2007'ye)

Kurucu Ortaklarından olduğum Protein Tanıtım'da, Web Tasarım, 3D Animasyon, Flash ve Interaktif arayüz tasarımı konularında çalışmalar yaptım.

Think Tank Office (2002'den 2003'e)

Think Tank Office'de, Web Tasarım, Grafik Tasarım ve yardımcı yönetmenlik konularında çalışmalar yaptım.