Swarm Mayor özelliğini tekrar aktif etti

Yılların mayor’luk fanatikleri Swarm‘ın yeni güncellemesi sonrası tekrardan Mayor‘luk için savaşmaya başladılar bile.

Birkaç yıl önce Foursquare‘in 2 farklı uygulamaya bölünmesi ve artık kullanıcıların Check-In leri Swarm isimli farklı uygulama ile yapmaya başlamalarından sonra Mayor olayının kalkması tüm Foursquare‘cileri üzmüştü. Tepkiler sürekli artmaya başlayınca geri adım atan ekip, geçtiğimiz yazın başında “Tamam arkadaşlar Mayor olayını geri getirecez yeter yaw” şeklinde bir açıklama yapma gereği duymuşlardı.

Netekim sözlerinde durdular ve dün çıkan Swarm güncellemesi ile eski Mayor’cıların gönüllerini aldılar. Yeni güncellemeden sonra uygulamayı açtığımızda Sticker’ların olduğu taba geldiğimizde tamamen Mayor oalyı için ayrılmış farklı bir bölüm ile karşılaşıyoruz.

Swarm Check-In leri birkaç hafta geriye doğru takip etmiş ve zaten Mayor olma durumunuz olan mekanlarda otomatik olarak Mayor oluyorsunuz. Diğer mekanlar için ise eskiden olduğu gibi geçtiğimiz 30 gün içerisinde en çok Check-In yapan kişi yine Mayortacını kapıyor.

swarm2

Ayrıca Swarm sizin için bir ilerleme barı da entegre etmiş, böylelikle mekanın Mayor’ı olmak için ne kadar Check-In yapmanız gerektiğini de takip edebiliyorsunuz.

Swarm da şimdiye kadar olan arkadaş gurubunuz içerisindeki rekabet durumu artık resmi olarak kaldırılmış ve Mayor’lık sistemi ile tamamen Swarm Network’ü üzerindeki herkez ile yarışmaya başlıyorsunuz. Yani elin japonuda gelip köşe başındaki sürekli takıldığınız kafeyi gelip elinizden alabilir. Dikkatli olun derim.

Mayor’lığı geri getirerek Foursquare, hem eski kemik kullanıcılarına iyilik yapıyor hemde nispeten yeni olan swarm uygulaması içinde farklı özellikler getirerek büyümesini arttırmayı hedefliyor.

Neyse bizede yine bol bol Check-In yapmak ve Mayor savaşlarındaki yerimizi almak düşüyor.

Tasarımla kalın…

Orkun Karaburun
Orkun Karaburun
Husband, Designer, Photographer, Director, Thinker, Builder, Geek…